Agencja Marketingowa FOCUS | Komunikacja centrum handlowego w social mediach

Komunikacja centrum handlowego w social mediach

Jak zwiększyć zasięg postów? Co zrobić, aby oferty Najemców były ciekawsze i angażowały więcej osób?

W jaki sposób prowadzić relacje oraz jaki zysk będziemy mieli z promowania lokalności?

Przedstawiamy 6 prostych tricków, które wspomogą komunikację Twoich obiektów komercyjnych w mediach społecznościowych.

sprawdź ofertę

Spójna komunikacja

odpowiednia do grupy docelowej.

Prowadząc działania, postaw na spójną, nowoczesną stylistykę i odpowiednio dobrany język komunikacji. Nie zapominaj, że publikowane treści mają być angażujące dla grupy docelowej, więc wybieraj takie tematy i treści, które ją interesują i skłaniają do interakcji. Zwróć uwagę również na wizualny aspekt komunikacji, dbając o chwytliwe hasła na grafikach i zabiegi służące przykuwaniu uwagi odbiorców.

Spójna estetyka:
· Charakterystyczny dla marki kolor
· Powtarzające się elementy graficzne
· Odpowiednio dobrane zdjęcia
· Prosty i przejrzysty układ

Spójne treści:
· Język dostosowany do grupy docelowej
· Angażujące tematy
· Krótkie, chwytliwe hasła na grafikach
· Wezwania do działania

Oferty najemców

czyli jak przedstawić promocję w subtelny sposób.

Zalewani ze wszystkich stron reklamami powoli stajemy się odporni na ich widok. W przypadku centrów handlowych często jesteśmy zobowiązani przedstawić ofertę najemców w mediach społecznościowych. Jak to zrobić, aby nie wypełnić newsfeeda odbiorcy promocjami, a równocześnie zainteresować go do zapoznania się z nimi? 

Proponujemy publikację albumów tygodniowych lub miesięcznych z uzupełnianą ofertą od najemców. Spójna z pozostałymi postami, atrakcyjna okładka albumu oraz chwytliwy, krótki komunikat tekstowy, skłaniający do eksploracji zawartości albumu zostanie odebrany pozytywniej, niż codzienne publikowanie postów z ofertą w mediach społecznościowych. 

Relacje na żywo

podczas eventów w centrach handlowych.

Transmisje live stały się nie tyle co uzupełnieniem komunikacji w social mediach, a nowym narzędziem marketingowym. Budują zaangażowanie fanów, zwiększają zasięgi kilkukrotnie, a dodatkowo są promowane przez algorytmy Facebooka. 

Trzeba pamiętać, aby zawsze zaplanować swoją transmisję wcześniej i powiadomić o niej swoich fanów z odpowiednim wyprzedzeniem. Można poinformować poprzez napisanie postu, jednak my proponujemy rozwiązanie dla właścicieli fanpage'y, które umożliwia planowanie transmisji na żywo. Dzięki temu post opublikuje się automatycznie, a Twoi fani będą mogli zapisać się na otrzymanie powiadomienia 15 minut przed rozpoczęciem.

Ważne jest również uzupełnienie wszystkich informacji na temat transmisji live oraz promocja w różnych grupach, tak aby dotarła do największej liczby odbiorców.

Buduj relacje z klientem

przedstawiając centrum handlowe w naturalny sposób.

Własne zdjęcia centrum handlowego, jego życia, najemców, czy zdjęcia ważnych miejsc lokalnej społeczności, zaangażują bardziej niż pobrane grafiki z internetu. Fani oczekują od nas stworzenia więzi, pokazania swojej prawdziwej twarzy i bycia naturalnym.

W dzisiejszych czasach mając telefon pod ręką posiadamy nieograniczone możliwości. Za pomocą zdjęć możemy przedstawić obiekt, udogodnienia, czy lokalne atrakcje, promując je w sposób naturalny i nienachalny.

Konkursy

które pobudzają kreatywność.

Organizacja konkursów, to jedna z najefektywniejszych metod na zaangażowanie fanów centrum handlowego. Taka forma aktywności daje wiele korzyści i zwiększa zasięgi. Użytkownicy lubią wszelkiego rodzaju zabawy, które pobudzają ich kreatywność. Jeśli dodamy do tego nagrodę, sukces jest niemal gwarantowany. Działania w social mediach tj. konkurs możemy połączyć również z eventem, dzięki czemu klient nie tylko odbierze nagrodę, ale weźmie też czynny udział w wydarzeniu centrum.

Serie tematyczne

jako dodatek do komunikacji.

Serie tematyczne to skuteczny sposób podtrzymania zaangażowania fanów, na dłużej! Użytkownicy przyzwyczajeni do regularnego publikowania interesujących treści, chętniej wejdą w interakcje. Komunikując się zawsze w ten sam dzień tygodnia lub o tej samej porze, podtrzymujemy relację z klientem, dając wyraz naszej rzetelności.

Ważne jest, aby wybierać takie tematy, które będziemy mogli eksploatować przez długi czas. Przykładem zastosowania tego zabiegu w mediach społecznościowych centrum handlowego, mogą być piątkowe stylizacje składające się z ofert najemców. Cotygodniowa publikacja zachęci klientów obiektu do śledzenia komunikacji, a także sprawi, że kontakt z odbiorcami będzie bardziej systematyczny.

otrzymaj analizę swojego profilu w social mediach!

Jeśli jesteś zainteresowany współpracą z nami w zakresie komunikacji w mediach społecznościowych, możemy przygotować dla Ciebie specjalną analizę Twojego profilu. Wystarczy wypełnić poniższy formularz z prośbą o dokonanie darmowej analizy. Skontaktujemy się z Tobą najszybciej jak będzie to możliwe i dostarczymy szczegółowy raport na temat zasięgów, aktywności, zaangażowania fanów, a nawet aktywności administratorów Twojego profilu. Na końcu umieścimy również wnioski i sugestie, które pozwolą poprawić jakość Twojego profilu.

jeśli chcesz uzyskać ofertę w zakresie prowadzenia profilu w social mediach, napisz:

kontakt dla klientów

Focus Agency Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 123A
02-017 Warszawa, Polska
Krystian Nowakowski

Krystian Nowakowski

+48 660 000 950
krystian@focus-agency.pl