Kluczowe strategie digital marketingu dla centrów handlowych podczas sezonowych szczytów
#FocusOnRetail

Kluczowe strategie digital marketingu dla centrów handlowych podczas sezonowych szczytów

Grzegorz Skotarek
Grzegorz Skotarek
Founder & Head of marketing

W świecie digital marketingu dla centrów handlowych, okresy sezonowe stanowią wyjątkową okazję, ale również wyzwanie dla marketerów. Wydarzenia takie jak Boże Narodzenie, Walentynki czy Black Friday przyciągają wzmożoną uwagę konsumentów, ale jednocześnie zwiększają konkurencję w przestrzeni reklamowej. Jak zatem zoptymalizować kampanie w tych newralgicznych momentach? Klucz leży w odpowiedniej strategii oraz kreatywnym podejściu.

 

W artykule znajdziesz: 

  • Jaki wpływ ma sezonowość na kampanie reklamowe?
  • Jak sobie radzić ze wzrostem kosztów za kampanię?
  • W jaki sposób optymalizować swoje działania?

Konkurencja w przestrzeni reklamowej

Podczas sezonowych szczytów, wiele firm (w szczególności w e-commerce) decyduje się na intensyfikację działań reklamowych, dążąc do maksymalizacji zysków. W praktyce oznacza to, że kampanie reklamowe muszą konkurować z większą liczbą innych reklam. W konsekwencji, koszt zakupu miejsca reklamy, czy też koszt za kliknięcie wzrośnie, co może stanowić wyzwanie dla budżetów marketingowych.

Optymalizacja channel mix

W odpowiedzi na te wyzwania, obiekty powinny skupić się na dokładnym zaplanowaniu swojego "channel mix", czyli wyboru kanałów reklamowych. Wybierając właściwą kombinację kanałów, centra handlowe mogą unikać przepalania budżetów i maksymalizować efekty. Dlatego warto skupić się na tych kanałach, które przynoszą najlepsze wyniki, jednocześnie eksperymentując z nowymi, by znaleźć optymalny zestaw.

Kreatywność jako klucz do sukcesu

Odpowiedni wybór kanałów to tylko jedna strona medalu. W okresach, gdy konsument jest bombardowany reklamami, ważne jest, aby Twoja kampania wyróżniała się z tłumu. Reklamy muszą być nie tylko atrakcyjne, ale przede wszystkim kreatywne. Współczesny konsument ceni oryginalność oraz wartość dodaną. Zastanów się, jak Twoja reklama może dostarczyć coś więcej niż tylko informację o wydarzeniu, nowych kolekcjach, czy wyprzedażach.

Niestandardowe grupy odbiorców i remarketing

Rozpoznanie i docieranie do niestandardowych grup odbiorców może znacznie zwiększyć efektywność kampanii. Grupy bazujące na zainteresowaniach zakupowych, historii odwiedzin w centrach handlowych lub specyficznych zachowaniach online mogą pomóc w precyzyjniejszym targetowaniu przekazu. W połączeniu z remarketingiem osób, które wcześniej odwiedziły Twoją stronę internetową lub wykonały interakcję z Twoją marką w social mediach, można mocno zoptymalizować koszt kampanii i zwiększyć szansę na osiągnięcie postawionych celów.

Sezonowe szczyty w centrach handlowych oferują ogromne możliwości dla marketerów, ale wymagają też świadomej strategii oraz innowacyjnego podejścia. Warto inwestować w kreatywność, analizę wyników i ciągłą optymalizację działań. A jeśli szukasz specjalistycznych porad dotyczących digital marketingu dla centrów handlowych, zapraszamy do śledzenia naszego profilu i korzystania z naszej ekspertyzy.

Komentarze

kontakt dla klientów

Focus Agency Sp. z o.o.

al. Jerozolimskie 123A
00-838 Warszawa
Krystian Nowakowski

Krystian Nowakowski

+48 660 000 950
krystian@focus-agency.pl