Agencja Marketingowa FOCUS | Zdjęcia lotnicze Osiedle Natura

zdjęcia lotnicze i montaż

Realizacja wideo dla inwestycji Osiedle Natura

brief

Realizacja zdjęć lotniczych i montaż materiału wideo dla inwestycji Osiedle Natura zlokalizowanej na granicy Ursynowa i Piaseczna pod Warszawą.

Zadaniem naszego zespołu była kompleksowa realizacja materiału wideo na potrzeby promocji kolejnych etapów Osiedla Natura. Pracę rozpoczęliśmy od zbadania stref w jakich znajduje się inwestycja. Po otrzymaniu pozwolenia od Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej na wykonywanie lotów w strefie CTR Warszawa, przystąpiliśmy do realizacji. W wybranym przez nas dniu, w którym pogoda zapowiadała się najbardziej korzystnie zrealizowaliśmy surowy materiał. Następnie przystąpiliśmy do prac montażowych i edycyjnych. Na potrzeby filmu wideo odpowiedzialni byliśmy również za dostarczenie ścieżki audio, na którą składał się jingle i realizacja podkładu lektorskiego.

  • montaż
  • radio
  • retusz

Ponad 30 gigabajtów materiału foto i wideo zrealizowanego w rozdzielczości 4K

Chcąc dostarczyć najwyższą jakość usługi świadczonej przez nasz zespół, materiał filmowy który realizowaliśmy dla dewelopera SOFFIA Development został przystosowany do rozdzielczości 4K, dzięki której jest bardziej elastyczny i dostosowany do prezentowania na najwyższej jakości wyświetlaczach. Takie podejście pozwala nam się zabezpieczyć na ewentualność, w której produkt byłby w przyszłości eksploatowany na polach bardziej wymagających np: telewizory na targach nieruchomości czy też nowe monitory retina w biurach sprzedaży. Realizacja zdjęciowa na terenie osiedla trwała w okolicach 1,5 godziny. Nasz operator maksymalnie starał się wykorzystać czas jaki otrzymaliśmy na pozwoleniu od Polskiej Agencji Żeglugi Powietrznej. W tym czasie zrealizowaliśmy standardowe zdjęcia, panoramy horyzontalne i wertykalne, a także materiał wideo.

Najważniejszym zadaniem dla operatora drona jest realizacja czystego i płynnego materiału zdjęciowego, który jest fundamentem każdej prezentacji wideo. Wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie między innymi ze względu na panujące warunki pogodowe, czy też lokalizację, w których często mogą znajdować się elementy utrudniające latanie takie jak: linie wysokiego napięcia, drzewa, maszty lub nawet latające w pobliżu ptactwo.

 

Wybrane ujęcia z sesji zdjęciowej realizowane przez nasz zespół

Sprzyjające warunki pogodowe są bardzo ważnym aspektem podczas realizacji takich projektów. Dlatego też zawsze musimy zwracać uwagę na timing prowadzonych prac, na który wpływ mają: 

  • Uzyskanie pozwolenia na latanie komercyjne w wybranej przestrzeni powietrznej,
  • Dobór odpowiedniego dnia do realizacji zdjęć lotniczych, w którym warunki pogodowe maksymalnie sprzyjają operatorowi,
  • Wybór godzin, w których naturalne światło dodaje uroku inwestycji zamiast przeszkadzać,
  • Dobór czasu, w którym na inwestycji pracuje maksymalnie najmniej osób,

 


Copywriting i realizacja ścieżki lektorskiej wykorzystanej w zmontowanym materiale promocyjnym

W międzyczasie nasz copywriter opracował treść wraz ze szczegółami intonacyjnymi, którą ostatecznie zrealizowało studio dźwiękowe. Dobór odpowiedniego, ciepłego, damskiego głosu był kluczowym elementem, którego celem jest budowanie zaufania wśród końcowych użytkowników. Ścieżka ta w połączeniu z pozytywnym i inspirującym jinglem stała się fundamentem do montażu 2 minotowego filmu promującego inwestycję mieszkaniową Osiedle Natura.

Montaż materiału wideo i color grading

Ostatnim etapem realizacji był montaż surowego materiału i rendering w odpowiednich formatach przystosowanych do konkretnych mediów internetowych. Połączenie wybranych scen wraz z korektą kolorystyki, głównie ze względu na mocne, naturalne światło jakim było zachodzące słońce, dostarczyło nieskazitelnego efektu. Dzięki temu nie było potrzeby dokonywania nadmiernych działań montażowych.

W przypadku tej realizacji standardowe utrzymanie mocniejszego kontrasu i jednolitej ciepłej barwy jaką dostarczało zachodzące słońce, wystarczyło aby zaprezentować klientom osiedle w naturalny sposób bez konieczności dokonywania retuszu. Jest to jeden z najważniejszych elementów, ponieważ film oglądany przez użytkowników w internecie w żadnym stopniu nie obbiega od faktycznego stanu inwestycji. Wybrane ujęcia z sesji zdjęciowej realizowane przez nasz zespół

 

Zapraszamy do obejrzenia finalnego materiału

 

 

Poniżej prezentujemy inne
zdjęcia z realizacji 

kontakt dla klientów

Focus Agency Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 123A
02-017 Warszawa, Polska
Krystian Nowakowski

Krystian Nowakowski

+48 660 000 950
krystian@focus-agency.pl