Agencja Marketingowa FOCUS | Komunikacja centrum handlowego w social mediach

Komunikacja centrum handlowego w social mediach

Jak zwiększyć zasięg postów? Co zrobić, aby oferty Najemców były ciekawsze i angażowały więcej osób?

W jaki sposób prowadzić relacje oraz jaki zysk będziemy mieli z promowania lokalności?

Przedstawiamy 6 prostych tricków, które wspomogą komunikację Twoich obiektów komercyjnych w mediach społecznościowych.

sprawdź ofertę

Spójna komunikacja

odpowiednia do grupy docelowej.

Prowadząc działania, postaw na spójną, nowoczesną stylistykę i odpowiednio dobrany język komunikacji. Nie zapominaj, że publikowane treści mają być angażujące dla grupy docelowej, więc wybieraj takie tematy i treści, które ją interesują i skłaniają do interakcji. Zwróć uwagę również na wizualny aspekt komunikacji, dbając o chwytliwe hasła na grafikach i zabiegi służące przykuwaniu uwagi odbiorców.

Spójna estetyka:
· Charakterystyczny dla marki kolor
· Powtarzające się elementy graficzne
· Odpowiednio dobrane zdjęcia
· Prosty i przejrzysty układ

Spójne treści:
· Język dostosowany do grupy docelowej
· Angażujące tematy
· Krótkie, chwytliwe hasła na grafikach
· Wezwania do działania

social media na rynku centrów handlowych

Oferty najemców

czyli jak przedstawić promocję w subtelny sposób.

Zalewani ze wszystkich stron reklamami powoli stajemy się odporni na ich widok. W przypadku centrów handlowych często jesteśmy zobowiązani przedstawić ofertę najemców w mediach społecznościowych. Jak to zrobić, aby nie wypełnić newsfeeda odbiorcy promocjami, a równocześnie zainteresować go do zapoznania się z nimi? 

Proponujemy publikację albumów tygodniowych lub miesięcznych z uzupełnianą ofertą od najemców. Spójna z pozostałymi postami, atrakcyjna okładka albumu oraz chwytliwy, krótki komunikat tekstowy, skłaniający do eksploracji zawartości albumu zostanie odebrany pozytywniej, niż codzienne publikowanie postów z ofertą w mediach społecznościowych. 

social media na rynku centrów handlowych

Relacje na żywo

podczas eventów w centrach handlowych.

Transmisje live stały się nie tyle co uzupełnieniem komunikacji w social mediach, a nowym narzędziem marketingowym. Budują zaangażowanie fanów, zwiększają zasięgi kilkukrotnie, a dodatkowo są promowane przez algorytmy Facebooka. 

Trzeba pamiętać, aby zawsze zaplanować swoją transmisję wcześniej i powiadomić o niej swoich fanów z odpowiednim wyprzedzeniem. Można poinformować poprzez napisanie postu, jednak my proponujemy rozwiązanie dla właścicieli fanpage'y, które umożliwia planowanie transmisji na żywo. Dzięki temu post opublikuje się automatycznie, a Twoi fani będą mogli zapisać się na otrzymanie powiadomienia 15 minut przed rozpoczęciem.

Ważne jest również uzupełnienie wszystkich informacji na temat transmisji live oraz promocja w różnych grupach, tak aby dotarła do największej liczby odbiorców.

social media na rynku centrów handlowych

Buduj relacje z klientem

przedstawiając centrum handlowe w naturalny sposób.

Własne zdjęcia centrum handlowego, jego życia, najemców, czy zdjęcia ważnych miejsc lokalnej społeczności, zaangażują bardziej niż pobrane grafiki z internetu. Fani oczekują od nas stworzenia więzi, pokazania swojej prawdziwej twarzy i bycia naturalnym.

W dzisiejszych czasach mając telefon pod ręką posiadamy nieograniczone możliwości. Za pomocą zdjęć możemy przedstawić obiekt, udogodnienia, czy lokalne atrakcje, promując je w sposób naturalny i nienachalny.

social media na rynku centrów handlowych

Konkursy

które pobudzają kreatywność.

Organizacja konkursów, to jedna z najefektywniejszych metod na zaangażowanie fanów centrum handlowego. Taka forma aktywności daje wiele korzyści i zwiększa zasięgi. Użytkownicy lubią wszelkiego rodzaju zabawy, które pobudzają ich kreatywność. Jeśli dodamy do tego nagrodę, sukces jest niemal gwarantowany. Działania w social mediach tj. konkurs możemy połączyć również z eventem, dzięki czemu klient nie tylko odbierze nagrodę, ale weźmie też czynny udział w wydarzeniu centrum.

social media na rynku centrów handlowych

Serie tematyczne

jako dodatek do komunikacji.

Serie tematyczne to skuteczny sposób podtrzymania zaangażowania fanów, na dłużej! Użytkownicy przyzwyczajeni do regularnego publikowania interesujących treści, chętniej wejdą w interakcje. Komunikując się zawsze w ten sam dzień tygodnia lub o tej samej porze, podtrzymujemy relację z klientem, dając wyraz naszej rzetelności.

Ważne jest, aby wybierać takie tematy, które będziemy mogli eksploatować przez długi czas. Przykładem zastosowania tego zabiegu w mediach społecznościowych centrum handlowego, mogą być piątkowe stylizacje składające się z ofert najemców. Cotygodniowa publikacja zachęci klientów obiektu do śledzenia komunikacji, a także sprawi, że kontakt z odbiorcami będzie bardziej systematyczny.

social media na rynku centrów handlowych

chcesz sprawdzić naszą ofertę?

kontakt dla klientów

Focus Agency Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 123A
02-017 Warszawa, Polska
Krystian Nowakowski

Krystian Nowakowski

+48 660 000 950
krystian@focus-agency.pl