Agencja Marketingowa FOCUS | Content marketing

content marketing

Marketing treści to bardzo silny filar komunikacji online i offline dla wielu międzynarodowych marek. Działania content marketingowe mają bezpośredni wpływ na pozycjonowanie marki. Definiują odpowiedni charakter i styl wykorzystując jednocześnie wiele kanałów komunikacji. W Focus Agency przywiązujemy bardzo dużą wagę do content marketingu już na etapie opracowywania strategii marketingowej. Łącząc kilka płaszczyzn: strategiczną, projektową i operacyjną dostarczamy naszym klientom rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w długofalowej komunikacji. Wdrażamy kompleksowe platformy contentowe, które dostarczają wiedzę, opracowujemy odpowiednie treści, aktualności, newsy, a także przygotowujemy notatki prasowe i komunikaty dla mediów w oparciu o założenia strategiczne.

Dowiedz się więcej

marketing treści to realna wartość dla marki

W Focus Agency bardzo często traktujemy tą dziedzinę jako punkt wyjścia w komunikacji marek bądź produktów swoich klientów. Począwszy od dogłębnej analizy nasz zespół modeluje odpowiednie zasoby, które dostarczone w odpowiedni sposób grupie docelowej stają się bardzo dużą wartością i oddziałowują na korzyść marki. Każda sesja fograficzna, materiał video, hasło reklamowe, czy też treści i opisy nadają marce charakter i definiują jej styl komunikacji. Dlatego na początku drogi w działaniach content marketingowych najważniejsze jest aby odpowiedzić sobie na na kilka pytań:

 1. Jaki wizerunek marki chcemy zaprezentować grupie docelowej? 
 2. Z jakiego contentu korzysta nasza grupa docelowa?
 3. Jaki content jesteśmy w stanie dostarczyć naszej grupie docelowej?
 4. Jakimi kanałami jesteśmy w stanie ten content dostarczyć?

komunikacja w oparciu o content marketing to proces

Myśląc o content marketingu powinniśmy wziąć pod uwagę szeroki horyzont, możliwości. Treść dostarczana klientom może przybierać zróżnicowane formy, począwszy od zdjęć, filmików, grafik, infografik, przez polecenia, materiały szkoleniowe, broszury i materiały sprzedażowe po hasła, komunikaty reklamowe i szeroko pojęty copywriting. To pokazuje jakie są możliwości, a zarazem jak dużo materiałów należy opracować, przygotować, wyprodukować i dostarczyć do klientów.

PROCES PRZYGOTOWANIA KOMUNIKACJI CONTENT MARKETINGOWEJ

wyprodukujemy content, którego potrzebuje Twoja marka lub Twój produkt

 • Komunikaty i hasła reklamowe

  Stworzymy hasła reklamowe i treści wykorzystywane w kreacjach i dostosowane do odpowiednich formatów mediowych.

 • Produkcja zdjęć i materiałów wideo

  Zorganizujemy profesjonalną sesję zdjęciową w zakresie tematów: lifestyle, people, product, food, a także stworzymy materiały wideo do mediów społecznościoywych.

 • Kreacja i przeformatowania

  Opracujemy Key Visuale do komunikacji online i offline wraz ze wszystkimi przeformatowaniami i przygotowaniem do druku.

 • Tworzenie i obsługa blogów

  Stworzymy łatwą w obsłudzę platformę blogową wraz z funckjonalnościami: komentowania, udostępniania i lajkownia, która zostanie zintegrowana z Twoją stroną internetową.

 • Tworzenie artykułów tematycznych

  Opracujemy regularny plan publikacji artykułów tematycznych i będziemy tworzyć treści dopasowane do SEO.

 • Pisanie notatek prasowych

  Każde wydarzenie z życia Twojej firmy lub produktu zostanie opisane w formie notatki prasowej o odpowiednim tonie, charakterze i pozytywnym wydźwięku.

czy Twoja filozofia zgadza się z naszym podejściem? Jeśli tak to napisz do nas

kontakt dla klientów

Focus Agency Sp. z o.o.

Al. Jerozolimskie 123A
02-017 Warszawa, Polska
Krystian Nowakowski

Krystian Nowakowski

+48 660 000 950
krystian@focus-agency.pl