Agencja Marketingowa FOCUS | Kampania 360 CaseIH Prasy

Kreacja i komunikacja w kanałach online oraz offline kampanii poświęconej wybranej serii produktów marki Case IH.

Głównym celem projektu była aktywizacja aktualnych i potencjalnych klientów Case IH w aspekcie naukowo-poznawczym w odniesieniu do gamy produktów pras. Narzędziem służącym do realizacji celu stała się zatem szeroka wiedza produktowa w jaką uzbroiliśmy odbiorców marki Case IH wykorzystując landing page. Platforma jako spoiwo pomiędzy marką, a klientami powinna stać się głównym miejscem odbioru ruchu organicznego i płatnego. W tym celu nasz zespół przygotował również wielokanałową strategię komunikacji, dzięki której wygenerował ruch i konwersję.

Makiety landing page

Na podstawie wszystkich zebranych materiałów w tym: treści, zdjęć, filmów i specyfikacji, nasz zespół przystąpił do realizacji pierwszych makiet, które pozwoliły w szybki sposób rozlokować treść, wybrać priorytety prezentacji i podzielić content na odpowiednie bloki tematyczne.

Zarządzanie contentem

Pierwszym zadaniem było zagregowanie wszystkich dostępnych materiałów promocyjnych na temat serii produktów pras marki Case IH. W tym etapie nasi copywriterzy opracowali teksty opisujące najważniejsze cechy poszczególnych produktów biorąc pod uwagę najważniejsze zasady pozycjonowania SEO.

High fidelity project

Po przeanalizowaniu zaprojektowanych ścieżek poruszania się po stronie przystąpiliśmy do realizacji makiet wysokiej jakości. Opracowaliśmy pełną makietę strony internetowej i przygotowaliśmy ją do wdrożenia przez naszych programistów.

Landing page

Projekt strony prasycaseih.pl powstał z myślą o jak najlepszej prezentacji pras. Landing opracowaliśmy w oparciu o zdjęcia produktowe, a poszczególne zakładki ukazują poszczególne modele produktów. Stronę wyposażyliśmy również w moduł aktualności, na której regularnie publikowaliśmy treści na temat produktów, testów i pokazów polowych. Uzupełnieniem jest galeria i moduł kontaktowy, dzięki któremu użytkownicy mogli nawiązać kontakt bezpośrednio z poszczególnymi Dealerami marki.

White
Case IH grey
Case IH red
Case IH gradient

Kolorystyka

Wykorzystane podczas realizacji projektu kolory to podstawowa gama kolorystyczna wynikająca z brandbooka marki Case IH. Modyfikacją stał się delikatny gradient, który zapewnia większą głębię kolorystyczną, a zarazem odpowiada eleganckiej prezentacji produktu. Jako kolor podkreślający siłę i energię odegrał znaczącą rolę w większości projektu Landing Page.

Typografia projektu

Trade Gothic font family

AaBb
Light
AaBb
Roman
AaBb
Bold

Komunikacja na Instagramie

Jednym z najnowszych kanałów komunikacji marki jest Instagram. Jako platforma, która cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem wśród młodej grupy odbiorców Case IH, stała się idealnym miejscem do konsumowania, krótkich interesujących treści lub ciekawostek produktowych.

Obsługa klienta przy użyciu Messengera

Messenger posiada ogromny potencjał i odgrywa dużą rolę w obsłudze klienta. Na ten moment istnieje możliwość zainstalowania wtyczki na stronie www, która umożliwia bezpośredni kontakt przez messengera. Nic więc dziwnego, że już w 2017 roku odnotowano ponad 1,3 miliarda aktywnych użytkowników tego komunikatora jak podaje antyweb.pl. Każdy dzień to rozpoczęcie ponad 260 milionów wątków. Dlatego też przywiązujemy dużą wagę do tego środka komunikacji i dokładamy wszelkich starań aby wspierać markę w komunikacji za pomocą messengera.

Komunikacja na Facebooku

Kampania produktowa, której głównym celem była aktywizacja klientów w aspekcie naukowo-poznawczym została również szeroko komunikowana w kanałach social media. Do obowiązków naszej agencji należało przygotowanie harmonogramu komunikacji, kreacji graficznych, copywriting, a także zaplanowanie płatnych kampanii zasięgowych.

Płatne kampanie Google Ads

Kampania poświęcona serii produktów pras marki Case IH, docierała do użytkowników również poprzez reklamy display, które wąsko targetowane były do użytkowników marki, a także potencjalnych klientów powiązanych z tematami sprzętu rolniczego. Kampania wykorzystywała kierowanie behawioralne, demograficzne a także remarketing na podstawie aktualnego landing page i oficjalnej strony marki Case IH.

Poza kampanią Google Display Network, nasz zespół przygotował również kampanię Google Ads Search, dzięki której użytkownicy poszukujący produktów marki Case IH, a tym bardziej produktów serii pras w wyszukiwarce Google bezpośrednio mogli trafić na nowo powstały landing page prascaseih.pl, który wyświetlał się na 3 pierwszych pozycjach w wynikach wyszukiwania.

Reklama w prasie

Kampania dotycząca serii pras marki Case IH wspierana była również kreacjami w prasie branżowej. W tym zakresie nasz zespół kreatywny przygotował Key Visual w oparciu o globalne wytyczne marki Case IH w taki sposób aby jak najlepiej wyeksponować produkt i utrwalić charakterystyczny dla marki kolor, często tagowany jako #redpower.